Statuetki dla przyjaciół dzieci rozdane

SAM_2388

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5 przy ulicy Słowackiego wręczone dziś (11.04) zostały statuetki dla przyjaciół dzieci niepełnosprawnych. Dyrekcja zdecydowała się uhonorować głównie przedstawicieli częstochowskiego magistratu, m.in. Krzysztofa Matyjaszczyka, Zdzisława Wolskiego, Janusza Danka. Statuetkę odebrał też trener Rakowa Częstochowa Krzysztof Kołaczyk. – Tak naprawdę to dziś trochę pomyliliśmy strony, bo nagrody należą się pracownikom ośrodka za ich codzienny trud włożony w pracę z podopiecznymi – powiedział opiekun drużyny z Limanowskiego.

Janusz Danek od wielu lat włącza się w akcje pomocy dzieciom niepełnosprawnym. Ostatnio stał się bohaterem tzw. afery z „lewymi fakturami”. Jego działalność na rzecz potrzebujących dzieci należy jednak pochwalić, co niniejszym czynimy: [audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/04/danek-na-portal.mp3]

Uroczystościom kolorytu dodały występy artystyczne aktorów i podopiecznych placówki. Przedstawicielem duchowieństwa był ks. Zdzisław Wójcik z sąsiadującej parafii pw. Matki Boskiej Zwycięskiej.

Mariusz Rajek