„Stefek. Opowiada o dzieciństwie Kardynała Wyszyńskiego” na Jasnej Górze

Już po raz szósty odbyło się spotkanie z cyklu „Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze” pt: „Ojciec mój z upodobaniem pielgrzymował na Jasną Górę”.

Uczestnicy zgromadzili się o godzinie 18:30 w Jasnogórskim Instytucie Maryjnym, a poprzedzone to było Mszą św. w intencji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu o godzinie 17:30. O szczegółach opowiada o. Mariusz Tabulski:

– Dzisiejsze spotkanie jest zatytułowane „Ojciec mój z upodobaniem pielgrzymował na Jasną Górę”. Może dopowiedzieć „A moja Mama do Ostrej Bramy”. Spotykamy się również wokół książki Piotra Kordyasza właśnie po to, żeby podkreślić fundament, jakim jest życie, rodzica, dom, relacje, które każdy z nas buduje w domu.

Spotkanie było okazją do rozmowy wokół książki Piotra Kordyasza „Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Kardynała Wyszyńskiego”. Piotr Kordyasz zdradza co, skłoniło go do jej napisania:

– Wychowałem się w ruchu apostolskim „Rodzina rodzin”. Jest to ruch, który założył prymas i wiele lat byłem tam wychowawcą dla dzieci. Sam jako dziecko wiele słyszałem o prymasie i potem jako starszy o nim opowiadałem. I z tych opowiadań zrodziła się właśnie książka.

W spotkaniu wzięli udział Piotr Kordyasz, autor książki; Gabriela Szulik, redaktor Małego Gościa Niedzielnego oraz Michalina Jankowska, pedagog oraz dyrektor Instytutu Prymasowskiego. Całość poprowadziła Małgorzata Bartas-Witan.

AK