Straż Miejska apeluje – pomagaj bezdomnym

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych. To właśnie wtedy Strażnicy miejscy patrolują miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne.

Są to m.in. pustostany, zimne piwnice, altany, kanały oraz inne miejsca, gdzie gromadzący się ludzie są narażeni na wychłodzenie. W przypadku napotkania takiej osoby, Strażnicy Miejscy będą ją przewozić do ogrzewalni, noclegowni lub innych miejsc, w których osoby te otrzymają pomoc.

– Apelujemy do mieszkańców, że jeśli zauważą osobę, która potrzebuje pomocy i jest narażona na wychłodzenie organizmu, aby dzwonili do służb mundurowych. Można dzwonić do Straży Miejskiej na nr 986. W województwie śląskim od pewnego czasu funkcjonuje też bezpłatna infolinia pod numerem 987 dotyczącą osób bezdomnych. Wszyscy zainteresowani mogą tam uzyskać informacje o miejscach pomocy dla bezdomnych – tłumaczył Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie:

W ogólnopolskim badaniu bezdomności z lutego 2019 roku, odnotowano ponad 30 tys. osób bezdomnych. W stosunku do badania z 2017 r. zanotowano spadek bezdomności o 9%.

BNO
Fot.: SM w Częstochowie