Straż Miejska: Pościg i zatrzymanie poszukiwanego

Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy policja oraz straż miejska zjednoczyły siły. Już od początku października na ulicach miasta można zauważyć ich wspólne patrole.

Wynikiem jednego z takich patroli było zatrzymanie mężczyzny widniejącego w rejestrze osób poszukiwanych. Mówi Artur Kucharski, rzecznik prasowy częstochowskiej Straży Miejskiej:

– Do zdarzenia doszło w środę około godziny 11:40 w jednym z bloków przy ulicy Nowowiejskiego. Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z klatek śpi nietrzeźwy mężczyzna. Został on natychmiast zatrzymany, a policja prowadzi dalej tę sprawę.

Strażnicy miejscy prowadzili wspólne działania z policjantami z I, IV, V i VI komisariatu.
Jednak to nie jedyna osoba zatrzymana przez częstochowskich strażników miejskich w ciągu ostatnich kilku dni:

– Podczas kontroli terenów dawnych zakładów Elanex przy ulicy Krakowskiej w jednej z opustoszałych hal, strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, który kradł złom. Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli tego mężczyznę i ukarali go w postępowaniu mandatowym przy udziale policji, która została wezwana na miejsce.

Straż Miejska apeluje, by zgłaszać wszelkie przypadki kradzieży. Szybka reakcja mieszkańców oraz służb pomoże w jak najszybszym ujęciu sprawcy.

AK