Straż Miejska: zatrzymany z amfetaminą

Podczas patrolowania ulicy Piłsudskiego częstochowscy strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki.

Czujność funkcjonariuszy wzbudziła dziwne zachowanie sprawcy. Po zatrzymaniu został przekazany w ręce Policji. O szczegółach mówi Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie:

– Strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, który siedział na murku i trzymał w dłoni woreczek z białą zawartością. Zaszło podejrzenie, że to narkotyki. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać. Strażnicy miejscy przewieźli mężczyznę na IV Komisariat Policji. Potwierdziło się, że w woreczku znajdowały się środki odurzające w postaci amfetaminy. Sprawca pozostał do dyspozycji policjantów z IV KP.

Działania strażników miejskich i funkcjonariuszy policji zostały połączone. Wspólny patrol zatrzymał mężczyznę, który również nie miał czystego sumienia:

– Podczas patrolowania ul. Piłsudskiego policjant z I KP i strażnik miejski zauważyli mężczyznę, który był poszukiwany. Mężczyzna ukrywał się przed odbyciem kary pozbawienia wolności. 23-latek został zatrzymany.

Mężczyzna został przewieziony na I Komisariat Policji i trafił do aresztu.