Strażnicy miejscy pomagali częstochowskim policjantom w działaniach NURD

W środę 02 października na terenie Częstochowy policjanci prowadzili działania NURD – Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego. W działaniach pomagało trzech strażników miejskich.

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W środę trzech strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Mundurowych można było zobaczyć przeważnie w rejonie przejść dla pieszych, gdzie ujawniali popełniane wykroczenia.

Apel ze strony Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

“KIEROWCY: przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych kierujcie się wyobraźnią i rozsądkiem, pamiętajcie, że zderzenie z niechronionym użytkownikiem dróg może się dla niego skończyć kalectwem, a nawet śmiercią.

PIESI: nie wchodźcie na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd (żaden samochód nie zatrzyma się w miejscu), przed wejściem na jezdnię należy upewnić się, czy prędkość, z jaką nadjeżdża pojazd, pozwoli mu się zatrzymać w odpowiednim miejscu na drodze, używajcie elementów odblaskowych.

ROWERZYŚCI: kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania względem pozostałych uczestników ruchu drogowego, bezwzględnie zwracajcie uwagę na znaki i sygnały drogowe.”

źródło: Straż Miejska w Częstochowie