Strefa płatnego parkowania zmniejszona

PARKING

Na dzisiejszej XV zwyczajnej Sesji Rady Miasta Częstochowa są poruszane m.in. kwestie budżetowe, zagospodarowania przestrzennego, mienia publicznego. Wiele z dyskutowanych dzisiaj projektów ma bezpośredni wpływ na mieszkańców. Ugrupowanie samorządowe Mieszkańcy Częstochowy zaproponowało zmiany w strefie płatnego parkowania. Dzięki temu, jak przewidują, poruszanie się po centrum Częstochowy stanie się bardziej komfortowe.

– Generalnie nasz projekt dotyczy wyłączenia ze strefy płatnego parkowania niedużego w sumie obszaru, bo odcinka ul. Krakowskiej od ul. Małej do Mielczarskiego i fragmentu Ogrodowej za Mielczarskiego. […] Naszym zdaniem utrzymywanie tam strefy płatnego parkowania jest bezcelowe, dlatego że z punktu widzenia istnienia strefy, czyli rotacja pojazdów i ograniczenie ruchu w ścisłym centrum, to miejsce w ogóle do tego nie przystaje. Gdyby ktoś chciał zostawić pojazd przy ul. Krakowskiej zamiast w ścisłym Śródmieściu, byłoby to z korzyścią dla miasta – mówi Krzysztof Świerczyński, radny Mieszkańców Częstochowy, który zwraca ponadto uwagę na niewykorzystane miejsca parkingowe na Starym Mieście oraz możliwość wykorzystania parko matów w innych rejonach miasta.

W głosowaniu, które odbyło się dzisiaj po godz. 13.00, za zmianami w strefie płatnego parkowania opowiedziało się 15 radnych, przeciw 13, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Krzysztof Rygalik