Świącik: Mecz w Lublinie bardzo dużo pokaże

Po serii słabych występów na torach PGE Ekstraligi, forBET Włókniarz w końcu dopisał do swojego ligowego konta komplet punktów. W miniony weekend częstochowianie pokonali na własnym obiekcie Get Well Toruń 52:38.

Najlepiej w zespole gospodarzy punktował Leon Madsen, który zdobył łącznie 12 oczek, po 9 punktów dopisali do konta Włókniarza Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński.

– O to nam chodziło. Chcieliśmy zdobyć potrzebne punkty do play-offów i to się udało. Teraz trzeba jechać wygrać do Lublina, trzeba wygrać z Grudziądzem i zobaczymy co wtedy – czy w ostatnim meczu w Gorzowie będzie potrzebna wygrana, czy już spokojnie będzie można do tego podejść – komentuje i kalkuluje prezes klubu Michał Świącik.

forBet Włókniarz nadal zajmuje piątą pozycję w tabeli, ale do czwartego GKM-u Grudziądz traci już tylko punkt. W kolejnym meczu zmierzy się na wyjeździe z siódmym w klasyfikacji Motorem Lublin.

– Jeżeli wygramy w Lublinie to znaczy, że na te play-offy zasługujemy, bo jesteśmy dobrą drużyną. Ale jeśli przegramy, to umówmy się – nie będziemy wówczas zasługiwać na play-offy. Ten mecz bardzo, bardzo dużo pokaże.

Początek spotkania w Lublinie już w piątek o godzinie 20.30.

MD
fot. Włókniarz