Świąteczne granie z Kubą Błaszczykowskim

„Świąteczne Granie z Kubą” to impreza, która od trzech lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w Częstochowie. Tegoroczne wydarzenie datowane jest na 28 grudnia, a jego zapowiedzią była zorganizowana 4 grudnia konferencja prasowa w Hali Sportowej Częstochowa.

W imieniu Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego wystąpił na niej Dawid Błaszczykowski, brat sławnego piłkarza. Przedstawił on gwiazdy sportu i muzyki w tegorocznym świątecznym graniu.

– Na deser jak zawsze, wystąpi O.S.T.R., będą także: Ostry/Bezimienni, który był rok temu oraz KeaN, który wspiera nas za każdym razem. Z nowych gwiazd będzie m.in. Jeden Osiem L, Plan B oraz Pocahontas – wymieniał Dawid Błaszczykowski, członek zarządu Fundacji.

Wśród gości będzie także dużo gwiazd ze świata sportu, nie tylko związanych z piłką nożną.

– Joanna Jędrzejczyk, Agnieszka Radwańska, Anita Włodarczyk, Paweł Małaszyński. Z żużlowców: Maciej Janowski oraz Patryk Dudek. Z kabareciarzy: Kabaret Skeczów Męczących, Paranienormalni, dojdzie też Olga z Kabaretu Czesław, jako nowa postać oraz Lopez z kabaretu Hrabi, też jako nowa postać. Do tego wszystkiego wystąpi Jacek Krzynówek, wybitny, 96-krotny reprezentant. Nazwisk jest wiele i nie sposób wszystkich zapamiętać – dodał.

Pieniądze ze sprzedaży cegiełek zostaną przeznaczone na działalność Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest, której głównym celem jest wspieranie chorujących dzieci i młodzieży do 21 roku życia. Cegiełki upoważniające do wejścia na wydarzenie można kupić w jednym z kilku miejsc.

– Zakup cegiełek można zrealizować na cztery sposoby: w PUBie Sportowym Stacherczak oraz Klubie Tori. Możemy je zakupić również w Internecie, na stronie internetowej kulturairozrywka.pl, a także na stronie fundacji poprzez formularz wpłat. Ta ostatnia płatność będzie dostępna jednak tylko do świąt Bożego Narażenia – podkreślił Błaszczykowski.

Świąteczne Granie z Kubą już 28 grudnia o godz. 17.00 w Hali Sportowej Częstochowa. Poza świetną zabawą będzie można spotkać wiele osobistości życia sportowego, muzycznego czy politycznego, a przede wszystkim można wesprzeć chorujących młodych ludzi.

BNO