Świąteczne Granie z Kubą po raz trzeci

W piątek 28 grudnia już po raz trzeci w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się charytatywna impreza sportowo-muzyczna Świąteczne Granie z Kubą. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki Gest. Corocznie biorą w niej udział gwiazdy sportu, muzyki, aktorzy, osobistości świata polityki i mediów, przyjaciele i znajomi założyciela Fundacji. Nie zabrakło ich i w tym roku. Licznie zgromadzonej w hali publiczności zaprezentowali się m. in. Agnieszka Radwańska, Paweł Małaszyński, Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Łukasz Piszczek, Jerzy Mielewski, Joanna Jędrzejczyk, Piotr Gacek, Mateusz Bieniek czy kabareciarze z Kabaretu Nowaki, Paranienormalni i Kabaretu Młodych Panów. Rywalizowali oni w turnieju piłkarskim, a w jednej z drużyn zagrał oczywiście Kuba Błaszczykowski. Główny bohater wydarzenia był bardzo zadowolony z jego przebiegu:
– Przez cały ten turniej towarzyszyło mi wzruszenie. Coś wspaniałego. Piękna sprawa, że mogliśmy gościć tylu wspaniałych sportowców, ludzi estrady. Myślę, że świetnie się z nami bawili, a nawet jestem o tym przekonany. Chciałbym im bardzo podziękować za to, że wsparli nas swoimi osobami, za to, że poświecili swój czas, za to, że mogliśmy się cieszyć ich obecnością. Dzięki temu to wydarzenie jest sukcesem i dzięki temu będziemy mogli pomóc kolejnym młodym ludziom.
Niezwykle pozytywnie o imprezie wypowiadał się dziennikarz sportowy Jerzy Mielewski:
– Kiedy Kuba Błaszczykowski zaproponował mi przyjazd na to wydarzenie, nie mogłem odmówić. Kapitalna atmosfera, świetnie się bawi publiczność w Częstochowie. Ale najważniejsze jest to, żeby tu być, żeby pomagać. Piękna impreza wielkiego serca Kuby Błaszczykowskiego.
Zadowolona z udziału w Świątecznym Graniu z Kubą była również mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk:
– Co prawda dzisiaj nie gram, bo jestem jeszcze w okresie rehabilitacji po operacji stawu skokowego, ale żałuję, bo lubię grać w piłkę. Dzisiaj wspieram swoją drużynę z ławki. Myślę, że ta impreza to świetna inicjatywa Kuby. Fajnie, że nie tylko my, sportowcy, ale gwiazdy sceny włączyły się w akcję.
Impreza zakończyła się koncertem zaproszonych przez Jakuba Błaszczykowskiego gwiazd polskiego hip-hopu.

Fundacja Ludzki Gest powstała z inicjatywy Jakuba Błaszczykowskiego. Głównym celem Fundacji jest wspieranie chorych i zdolnych osób do 21. roku życia.

ZD