„Świąteczne granie z Kubą” w Częstochowie!

Już 29 grudnia 2017 r. po raz kolejny w częstochowskiej Hali Sportowej przy ul Żużlowej odbędzie się „Świąteczne granie z Kubą”. Będzie to druga edycja charytatywnej akcji, organizowanej przez Fundację Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki Gest”. W trakcie imprezy, na którą zaproszono wielu znanych gości rozegrany zostanie  turniej charytatywny. Organizatorzy przewidują także część artystyczną. Dochód z akcji przekazany będzie na potrzeby podopiecznych fundacji.
W pierwszej, sportowej części głównym punktem będzie turniej piłkarski, w którym wystąpią, poza Kubą Błaszczykowskim także inni znani reprezentanci Polski, i nie tylko związani z piłką nożną. Zagrają między innymi: Jerzy Brzęczek, Marcin Wasilewski czy Dariusz Dudka – a także siatkarze i szczypiorniści: Piotr Gacek, Artur Siódmiak, czy Paweł Zagumny. Udział w imprezie wezmą też artyści i dziennikarze, a wśród nich Paweł Małaszyński, Szymon Majewski i Łukasz Golec. Po części sportowej w hali wystąpią uznani artyści polskiej sceny hiphopowej.
Bilety o wartości 30 zł będzie można kupić w Hali Sportowej Częstochowa, w wybranych lokalach w mieście i przez internet – dokonując przelewu na konto fundacji „Ludzki Gest” (nr: 43 1750 0012 0000 0000 2862 7424). Całkowity dochód z biletów-cegiełek przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych fundacji „Ludzki Gest”. Jej głównym celem jest szeroka i różnorodna pomoc chorym dzieciom, a także tym, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
Pochodzący z pod częstochowskich Truskolas Jakub Błaszczykowski  w przeszłości związany był z takimi klubami piłkarskimi jak: Olimpia Truskolasy, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Wisła Kraków, Borussia Dortmund, i Fiorentina. Aktualnie występuje w niemieckim VfL Wolfsburg. Zaliczył także 97 występów w kadrze narodowej. W trakcie ubiegłorocznej imprezy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pomocnik reprezentacji Polski odebrał Order Uśmiechu, przyznany mu na wniosek dzieci.

PN