„Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” w częstochowskiej szkole

Szkoła Podstawowa nr 33 w Częstochowie przystąpiła do programu “Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”.

Wraz z drugim tygodniem listopada Szkoła po raz kolejny wzięła udział w międzynarodowej kampanii “Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”, której celem jest promowanie świadomego rozwoju, aktywnej postawy wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

– Chodzi o ogólnopolski program „Otwarta firma”, który jest realizowany w ramach projektu „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” – mówi Iwona Będkowska, koordynatorka akcji na terenie szkoły i nauczycielka języka polskiego. – Taki tydzień odbywa się co roku, zazwyczaj w listopadzie. Nasza szkoła uczestniczy w nim już po raz czwarty. Jest to program, który obiera za cel poznanie przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych lokalnych instytucji. Dzieci odbywają rozmaite wycieczki zarówno do tych instytucji, jak i do przedsiębiorstw na terenie swojego miasta – podsumowuje Będkowska.

Dzięki programowi uczniowie mogą zaznajomić się z pracą w poszczególnych instytucjach, a z czasem także ubiegać się o stanowisko w wybranej przez siebie placówce. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć m.in. wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

MSI
Fot.: eurodesk.pl