Święta, Święta… i co z choinką?

W okresie Bożonarodzeniowym większość mieszkań zdobią przystrojone świąteczne drzewka. Ten długi czas to z pewnością niemałe wyzwanie dla utrzymaniu się w dobrej kondycji tych żywych choinek.

Wielu mieszkańców Częstochowy zdecydowało się na zakup żywego drzewka. Niektóre z nich mogą już ulegać wyschnięciu lub więdnięciu. Wówczas pojawia się pytanie – co z nimi zrobić? Z pomocą przychodzi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Z roku na rok staramy się tę usługę doskonalić, żeby była wygodna dla mieszkańców. W tym roku, a właściwie w tej umowie, która obowiązuje od listopada jest tak to zapisane, że firma, która wywozi śmieci z Częstochowy zobowiązana jest do zabierania drzewek, które stoją przy wiatach śmietnikowych. Usługa jest cały czas realizowana i nie powoduje dużych kosztów. Mieszkańcy bloków mają wygodnie, natomiast mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wywieźć choinki do tzw. kontenerów brązowych. Te kontenery stoją teraz w styczniu po to, by każdy miał możliwość zawiezienia tam drzewka – mówi dyrektor usług zewnętrznych, Łukasz Kot.

Niepotrzebne drzewka zostaną zutylizowane, podobnie jak inne odpady zielone.

KF