Świeża woda czeka na zwierzaki przed Urzędem Miasta

Kalendarzowe lato jeszcze przed nami, za to na termometrze mamy już temperatury około 30-stki. Dlatego – wzorem ubiegłych lat –  przed częstochowskim Urzędem Miasta pojawiły się miski z wodą dla czworonogów. Będą wystawiane tam do końca lata.

Stojaki z metalowymi miskami na wodę znajdują się już przy wejściu do budynków Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej i ul. Waszyngtona. Lada chwila pojawią też przed Odwachem obok Ratusza na pl. Biegańskiego.

Miski mają już tradycyjnie pomóc zwierzakom podczas wysokich temperatur. Będą wystawione do późnych godzin popołudniowych i chowane na noc.

Przypomnijmy podstawowe zasady opieki nad czworonogami w czasie upalnej aury. Właściciele psów powinni zadbać o to, aby buda lub kojec znajdowały się w cieniu, w pobliżu miski ze świeżą wodą. Podczas spaceru z psem powinniśmy wybierać miejsca, w których nasz podopieczny będzie miał możliwość kąpieli i ochłodzenia organizmu. W wyjątkowo upalne dni najlepiej wybierać się na takie spacery rano bądź wieczorem. Można również zabrać ze sobą ręcznik lub spryskiwacz.

Pod żadnym warunkiem nie wolno zostawiać psa samego wewnątrz samochodu. Jeżeli zauważymy zwierzę zamknięte w aucie, należy niezwłocznie powiadomić policję lub straż miejską. Podróżując samochodem ze zwierzakiem, warto zrobić postój co 2-3 godziny i wyprowadzić go na krótki spacer.

foto i tekst: UM Częstochowy