Sylwester w Częstochowie – utrudnienia w ruchu

W poniedziałek, 31 grudnia 2018 r. na placu Biegańskiego odbędzie się impreza plenerowa pn. „Noc Sylwestrowa”. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą na placu Biegańskiego i w jego otoczeniu, w tym w szczególności na ulicach dojazdowych tj.: al. NMP, Racławickiej, Dąbrowskiego, Śląskiej i Szymanowskiego. Zamknięte dla ruchu kołowego będą następujące ulice: Dąbrowskiego (na odcinku od Racławickiej do al. NMP), al. NMP (na odcinku od Kościuszki do pl. Biegańskiego), Śląska (na odcinku od Kopernika do Waszyngtona) i Szymanowskiego (za Ratuszem).

Ponadto zostanie wyłączony z ruchu kołowego odcinek jezdni południowej III al. NMP (od ul. POW do ul. Nowowiejskiego). W tym czasie przewiduje się również czasowe zawieszenie funkcjonowania postoju TAXI przed wylotem III al. NMP na ul. Nowowiejskiego.

Trasy autobusów komunikacji publicznej pozostaną bez zmian. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od 31 grudnia 2018 r. od godziny 21:00 do 1.01.2019 r. do godziny 2:00.

Na ulicach miasta w pobliżu miejsca imprezy należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu. Prosimy użytkowników dróg o ostrożność, cierpliwość i przepraszamy za przejściowe utrudnienia.

MAPKA ORGANIZACJI RUCHU

źródło: MZDiT w Częstochowie