Sylwestrowe plany Częstochowian

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Już jutro wszyscy pożegnamy stary rok, każdy na swój sposób. Jedni spędzą go w domu z rodziną, a inni na tanecznym parkiecie z przyjaciółmi. Dlatego szczególnie ważne jest to, aby jutro dobrze wyglądać.

Myślę, że cekiny nadal są w modzie. Sylwester to jedyny czas w roku, gdzie można pozwolić sobie na takie wow. Jeśli chodzi o styl, to głównie lata ’80 i ’90. Do tego ludzie wracają najczęściej. Bufiaste rękawy i sztywne ramiona są obecnie bardzo popularne” – opowiada jedna z Częstochowskich stylistek.

Powrót do retro odnotowują jednak nie tylko modowe kreacje, ale także muzyka, przy której bawią się zarówno młodzi, jak i starsi.

Huczne imprezy i tańce z okazji końca roku to już tradycja. Lecz wśród tych wszystkich zabaw niektórzy ludzie nadal znajdują miejsce dla swojej wiary i Pana Boga, udając się w sylwestra na Msze św. czy spotkania wspólnotowe.

Zakończenie starego roku z Matką Bożą poprzez czuwania całonocne to dla mnie najważniejszy moment w całym roku. Ten sylwester również pragnę spędzić z Bogiem i Maryją w kaplicy, na Jasnej Górze” – mówi jedna z częstochowianek.

Jak co roku dla niezdecydowanych na Placu Biegańskiego odbędzie się impreza organizowana przez władze miasta. W tym roku jednak nie zobaczymy ani fajerwerków, ani pokazów laserowych. Wszystko spowodowane cięciami w budżecie.

Poniżej prezentujemy różnorodne sylwestrowe kreacje:

foto główne źródło: tapeciarnia.pl