Szkoła i przedszkole połączone

Od 1 września 2020 roku Miejskie Przedszkole nr 10 zmieni swoją lokalizację. Decyzją tą podjęła Rada Miasta, która postanowiła połączyć placówkę ze Szkołą Podstawową nr 47. Ma to zapewnić przedszkolu więcej miejsca oraz wyższy standard.

Dla naszych przedszkolaków zostały przygotowane osobne pomieszczenia, w nowo budowanym kompleksie. Są to bardzo komfortowe sale do pracy z dziećmi. Dla maluchów do dyspozycji będzie m.in. sala do ćwiczeń. Myślę, że warunki będą na miarę XXI wieku. Wszystkie sale są klimatyzowane, ciągi komunikacyjne dostosowane do małych dzieci, a sama szkoła tak przygotowana, by zapewniała komfort” – opowiada o pracach Piotr Włoczek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 47.

Rodzice oraz nauczyciele od dawna zabiegali o zmianę dotychczasowego stanu rzeczy, jednak dopiero teraz Urząd Miasta wyraził zgodę na połączenie dwóch placówek. Dzięki temu przedszkole zwiększy ilość oddziałów z dwóch do trzech. To pozwoli na przyjęcie znacznie większej ilości przedszkolaków.

Uważam, że odległość między starą lokalizacją przedszkola a nową nie jest taka duża. To ta sama dzielnica, więc nie będzie żadnego kłopotu. Doświadczenie nauczyciela podpowiada mi, że takie małe dzieci świetnie się integrują z tymi starszymi. Myślę, że będą się bardzo dobrze czuły w tym pięknym nowym zespole szkół” – rozwija wątpliwości Piotr Włoczek.

Aby ułatwić dzieciom dotarcie do szkoły zmodyfikowana została autobusowa linia nr 37. Dodatkowo w szkole swoje siedziby będą miały dwa zastępy harcerskie: 3. zastęp żeński „Wertepy” oraz 8. zastęp męski „Wawer”.

W tym roku przedszkole otworzy aż trzy oddziały. Rekrutować będzie się można od 2 marca.