Szkoła, praca, przyszłość – finał projektu

We wtorek 6 czerwca odbyła się w Częstochowie konferencja podsumowująca trzecią edycję projektu „Szkoła, praca, przyszłość”. Sala sesyjna Urzędu Miasta wypełniła się młodzieżą szkół gimnazjalnych, która brała udział w projekcie. Uczestniczyli oni w wizytach w firmach i zakładach regionu częstochowskiego poznając ich specyfikę i potrzeby. O projekcie mówi jeden z jego pomysłodawców Rafał Piotrowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie:
– Chodzi tak naprawdę o promowanie szkolnictwa zawodowego i pokazywanie, jak dużo zmieniło się już dzisiaj właśnie w szkolnictwie zawodowym. Dzisiaj podsumowaliśmy projekt. Podziękowaliśmy firmom, które z nami współpracowały oraz uczniom, którzy brali udział w projekcie. Prawie 800 uczniów z Częstochowy brało w nim udział. W pierwszej edycji projektu brały udział 3 szkoły, w obecnej, trzeciej, już 19.
Przy okazji spotkania z młodzieżą gimnazjalną i przy udziale przedstawicieli szkół podstawowych zostały rozstrzygnięte konkursy dotyczące odnawialnych źródeł energii.
Wydarzenia, które odbyły się 6 czerwca, to tylko część projektów jakie realizowane są w całości lub przy współpracy innych szkół i jednostek miejskich przez Zespół szkół Technicznych w Częstochowie. Szkoła cyklicznie przedstawia efekty działań służących promocji szkolnictwa branżowego. Ważne miejsce zajmują również badania historyczne nad przeszłością Częstochowy i regionu częstochowskiego, zwłaszcza w okresie XX-lecia międzywojennego.

ZD

foto źródło: ZST w Częstochowie