Targi pracy i kariery na Politechnice Częstochowskiej

Po raz jedenasty odbyły się targi pracy organizowane przez Politechnikę Częstochowską w Auli Wydziału Zarządzania. W tym roku największy popyt jest na inżynierów oraz ekonomistów, których sporą liczbę stanowią absolwenci właśnie Politechniki.

Jest to ogromna szansa dla studentów, ponieważ jeszcze w okresie nauki pracodawcy zabiegają o nich, oferując staże, praktyki oraz etaty. Frekwencja wśród wystawców oraz odwiedzających przekonuje, że takie targi warto organizować.

– Wśród wystawców jest około 30 firm z różnych branż, takich jak: IT, budownictwo, consulting, finanse, ekonomia oraz inne mniejsze i większe firmy, działające w Polsce oraz na arenie międzynarodowej – opowiada Izabela Walarowska, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej.

Studenci to nie jedyni interesanci targów. Dla pracodawców to okazja do wypromowania się i pozyskania potencjalnego pracownika. Szczególnie pozytywnie o przedsięwzięciu wypowiada się Anna Zygmułka-Reszka – specjalista do spraw rekrutacji w firmie ZF, jednym z największych pracodawców w Częstochowie I regionie.

– Zatrudniamy obecnie ponad 6000 osób i bardzo liczymy na współpracę z uczelnią. Cieszymy się dzisiaj dużą popularnością i spotykamy ze studentami, którzy są zainteresowani praktykami, stażami oraz ofertami pracy na pełen etat.

Pracodawcy zachęcali odwiedzających nie tylko w konwencjonalny sposób. Dużą popularnością cieszył się robot pokazujący możliwości technologiczne firmy ZF. Targi pracy na stałe już weszły do kalendarza uczelnianych imprez. W tym roku były one elementem obchodów 70-lecia uczelni.

BNO