Tauron ostrzega – nie daj się oszukać!

Oszuści znaleźli nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Tym razem podszywają się pod pracowników spółki Tauron Polska Energia. Jedni pod pretekstem spisania licznika prądu okradają wnętrze domu czy mieszkania, inni wysyłają e-maile i wystawiają fałszywe faktury na ogromne sumy.

Chcieliśmy ostrzec naszych klientów przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników lub wysyłają fałszywe smsy, w których znajduje się natychmiastowe wezwanie do zapłaty. Informacje te są nieprawdziwe, ponieważ za każdym razem gdy wysyłamy do klienta prośbę o uregulowanie płatności korzystamy z formy listowej” – ostrzega przed złodziejami Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Jak informują pracownicy Tauronu, wszystkie wezwania do zapłaty wysyłane są tylko drogą listowną. Klienci od momentu otrzymania listu mają czternaście dni na uregulowanie zapłaty. W przypomnieniach o zapłacie, jak i wezwaniach firma, Tauron nigdy nie podaje konta bankowego.

Dzwoniąc na infolinię Tauronu: 32 606 06 06 można identyfikować naszych pracowników. Zdarza się, że nasi kontrolerzy chodzą spisywać liczniki, czy sprawdzają legalność poboru energii elektrycznej. Należy jednak pamiętać, że pracownicy Tauronu nie przyjmują zapłat za usługi w domu klienta! Wszelkie informacje i uwagi należy weryfikować dzwoniąc na naszą infolinię, lub w razie ostateczności, dzwonić na policję” – przypominają pracownicy Tauronu.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Tauron Polska Eneriga.