Tornister pełen uśmiechów dla dzieci w Ukrainy

Nadal trwa rokrocznie organizowana przez Caritas akcja – „Tornister pełen uśmiechów”, której zadaniem jest wyposażenie najbardziej potrzebujących dzieci oraz młodzieży w elementy wyprawki szkolnej.

Taka pomoc zwiększa ich edukacyjne szanse, dając możliwość na łatwiejsze przyswojenie wiedzy. O akcji opowiada ks. Paweł Dzierzkowski z częstochowskiej Caritas:

Mimo że jest jeszcze czas wakacji, to myślimy już o dzieciach, które będą wracać do szkoły, ale chcemy, żeby wróciły do tej szkoły z wyprawką.

W ubiegłym miesiącu abp Wacław Depo rozdał wyprawkę dzieciom z Białorusi, które przebywały w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas w Poniku. Plecaki, które są teraz zbierane, również trafią do dzieci z zagranicy:

Chcemy zebrać 150 plecaków i przekazać je dzieciom z Ukrainy, z Odessy. Są to dzieci chore na AIDS, jest to duży problem w tamtym mieście. Po rozmowach z dyrektorem Caritas Odessa zaproponowaliśmy, żeby zorganizować wyprawkę właśnie dla tych dzieci.

Każdy, kto chciałby wspomóc akcję, może wpłacić datek na konto Caritas z dopiskiem „Tornister pełen uśmiechów dla dzieci z Ukrainy” lub po prostu przynieść tornister czy elementy wyprawki do placówki Caritas znajdującej się przy ul. ks. Stanisława Staszica 5 w Częstochowie.

AK

źródło foto: Caritas