Towary bez akcyzy

Podczas patrolowania rejonu Al. 11 Listopada strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Celno Skarbowej ujawnili wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków akcyzy.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza wspólna akcja funkcjonariuszy obu służb. W styczniu bieżącego roku doszło do zarekwirowania kilku nielegalnych automatów do gier hazardowych w jednym z punktów dzielnicy Tysiąclecie. Jak mówi Artur Kucharski, rzecznik straży w Częstochowie, znalezienie towarów, na których brakuje polskiej akcyzy to kolejny sukces służb mundurowych.

– Strażnicy miejscy i celnicy posiadali informacje, że w rejonie al. 11 Listopada może dochodzić do sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. W trakcie patrolu strażnicy miejscy i celnicy ujawnili 5 butelek litrowych z alkoholem niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy, 1 kilogram tytoniu luzem oraz 1400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Sprawę do dalszego prowadzenia przejęli celnicy.

Straż Miejska w Częstochowie powołana została 2 kwietnia 1991 roku. Przez kolejnych osiem lat funkcjonowała w strukturach Urzędu Miasta Częstochowy jako Wydział Straży Miejskiej. W kwietniu 1999 roku została wyodrębniona ze struktur Urzędu zgodnie z Uchwałą Rady Miasta w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej Gminy pod nazwą Straż Miejska w Częstochowie i nadania jej Regulaminu organizacyjnego.

ABK

Źródło foto: Straż Miejska w Częstochowie