Tragiczne wypadki na drogach

Policjanci z Częstochowy wyjaśniają szczegóły i okoliczności dwóch tragicznych wypadków, do których doszło w miniony piątek. W pierwszym przypadku wstępne ustalenia wskazują na to, że kierujący mercedesem podczas manewru wyprzedzania potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Dwie godziny później w Częstochowie na ulicy Trochimowskiego kierujący motocyklem uderzył w betonowy płot. Mężczyzna zmarł w szpitalu.
Do obu zdarzeń doszło w piątek popołudniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego, kierujący w miejscowości Wikłów ulicą Żwirki i Wigury mercedesem, podczas manewru wyprzedzania, potrącił jadącego w tym samym kierunku 76-letniego rowerzystę, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Dwie godziny później oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku w Częstochowie na ulicy Trochimowskiego. W tym przypadku, wstępne ustalenia wskazują na to, że 27-letni kierujący motocyklem yamaha stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w betonowe ogrodzenie. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Śledczy wyjaśniają szczegóły i okoliczności tych tragicznych wypadków.
Policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców samochodami, rowerzystów, motocyklistów jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi oraz o dostosowanie prędkości do panujących warunków i zdjęcie nogi z gazu.

Źródło: KMP Częstochowa