Trening Niepodległościowy „Od zmierzchu do świtu”

Już za trzy dni obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu obchodzone są uroczystości, które upamiętniają tę ważną rocznicę, w tym roku 101.

Jedną z propozycji spędzenia tego ważnego dnia jest tradycyjny już Trening Niepodległościowy „Od zmierzchu do świtu”. W tym roku przypada już jego 12. edycja. O pomyśle opowiada Magdalena Trzepizur z Klubu Ludzi Aktywnych „Zabiegani”:

– Pomysł wynikał z tego, że wszystkie ważne wydarzenia odbywające się w ciągu roku, były również inicjowane w ramach formy aktywnej. Świetnie się to sprawdziło, bo te treningi zapoczątkowane 12 lat temu, odbywają się cyklicznie. Zawsze spotykamy się w tym samym miejscu i zachęcamy do tego, żeby ludzie włączali się do tej inicjatywy i przy okazji poznawali nas i tę formę rekreacji.

Członkowie Klubu Ludzi Aktywnych „Zabiegani” oraz pierwsi uczestnicy pojawią się 11 listopada już o godzinie 6:40 przy Centrum Handlowym Promenada:

– Moi koledzy mieli genialny pomysł, żeby rozpocząć to o wschodzie słońca i biegać aż do zachodu. Wystartujemy o 6:49, zaśpiewamy wspólnie żołnierską piosenkę, weźmiemy w dłoń nasze flagi narodowe i pobiegniemy, pokonując dystans 5 km w kierunku Lasku Aniołowskiego i wracając pod centrum handlowe. I tak będziemy zmieniać się co pół godziny.

W Treningu Niepodległościowym „Od zmierzchu do świtu” może wziąć udział każdy bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Organizatorzy zachęcają również do ubrania się w narodowe barwy.

AK

źródło foto: Klub Ludzi Aktywnych „Zabiegani”