Trwa budowa basenu „Sienkiewicza”

Budowa 6

Zakończył się szósty miesiąc budowy nowego basenu przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Rozpoczęte w kwietniu bieżącego roku prace przy budowie nowego obiektu mają potrwać do końca przyszłego roku. Jak w tej chwili wygląda budowa i jak będzie wyglądał nowy basen?

– Ten obiekt jest dla nas bardzo ważny. Poprzednia pływalnia była wybudowana w roku 1974. Od początku ten basen był wizytówką naszej szkoły, byliśmy szkołą z basenem. Zawsze godzina wychowania fizycznego odbywała się na basenie, ja jako uczennica też z niego korzystałam. Basen był do tej pory i będzie w dalszym ciągu udostępniany mieszkańcom Częstochowy. Miały tu zajęcia grupy dzieci, kluby, stowarzyszenia sportowe – mówi dyrektor częstochowskiego liceum Jadwiga Sipa.

Ze starego basenu korzystali nie tylko uczniowie szkoły, ale również mieszkańcy Częstochowy.

– Chodziłam od drugiej klasy podstawówki do szóstej, wtedy to było raz w tygodniu po godzinie albo dwóch. Wróciłam w trzeciej gimnazjum, jak chodziłam na kurs młodszego ratownika WOPR i wtedy to było po godzinie, albo dwóch dwa razy w tygodniu. Bardzo lubiłam pływać. To był basen, który miał prawie dwa metry głębokości, bardzo mi się tam dobrze pływało. Myślę, że ta zmiana spowoduje, że basen będzie jeszcze lepszy – mówi Aleksandra Kluźniak, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

Realizatorem budowy krytej pływalni przy Alei Najświętszej Maryi Panny jest Przemysłówka S.A.

Paweł Kmiecik