Trwa Festiwal „Z kopyta”

W Gniazdowie (gmina Koziegłowy) w sobotę i niedzielę 18-19 sierpnia odbywa się IV Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z kopyta”.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 9.00 od biegu „Z kopyta” dla dzieci i młodzieży, choć jego oficjalne otwarcie nastąpiło o 15.00 od uroczystej parady. Jednym z rekonstruktorów występujących w paradzie był burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, który wcielił się w rolę przybocznego Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W ramach imprezy w sobotę o 20.00 wystąpi Zespół Shakin’Dudi, a o 21.00 – Patrycja Markowska. Na niedzielę zaplanowano m.in. IX Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, Zawody Jeździeckie z elementami TREC PTTK o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, a także koncerty – o 18.00 zagra Lonstar, o 20 Krzysztof Cugowski i przyjaciele, a o 21.00 – Blue Cafe. W rolę konferansjera wcielił się Roman Czejarek, redaktor Polskiego Radia.

Wśród gości festiwalu jest m.in. Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości, oraz Piotr Kołodziejczyk – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Koziegłowy w latach 2015-2018, a od końca lipca b.r. wicewojewoda śląski.

Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta” odbywa się w Gniazdowie od 2015 roku a pomysł zorganizowania imprezy zrodził się przy okazji oddawania do użytku Międzygminnego szlaku konnego wraz ze zlokalizowanym w Gniazdowie torem T.R.E.C. do uprawiania jeździectwa turystycznego. Tereny w sąsiedztwie toru okazały się świetnym miejscem do organizacji koncertów oraz stworzenia festiwalowego zaplecza. Dodatkowe możliwości stwarza zlokalizowane tuż obok Gminne Centrum Sportu i Rekreacji z pełnowymiarowym trawiastym boiskiem, tartanową bieżnią i budynkiem zaplecza. Na tym obiekcie organizowane są w ramach festiwalu biegi dla dzieci i młodzieży, międzynarodowa wystawa psów rasowych, odbywają się piłkarskie mecze – czytamy na stronie internetowej festiwalzkopyta.pl

PK