Trwa kiermasz świąteczny przy parafii św. Zygmunta w Częstochowie

Dziś w parafii św. Zygmunta w Częstochowie można zakupić ozdoby i wypieki świąteczne w ramach świątecznego kiermaszu. Zebrane środki zostaną przekazane na organizację wigilii dla osób samotnych. Ozdoby i wypieki, które wystawiano na sprzedaż, przygotowali parafianie pod kierownictwem s. Uli Kaptur.

– To inicjatywa dzieci, ich mamuś i niektórych tatusiów, którzy też pomagali. To wspólne dzieło naszej parafii. Ma ono na celu wesprzeć parafian, którzy są samotni w trakcie wigilii, która będzie miała miejsce w naszej kawiarni parafialnej 22-go grudnia – powiedziała siostra. – Zapraszamy wszystkich na kiermasz. Każdy będzie mógł wybrać to, co będzie chciał i co mu się spodoba – dodała.

Na przybywających czeka wiele różnego rodzaju świątecznych przedmiotów. Małgorzata Malczewska, pomagająca przy organizacji kiermaszu, zapowiedziała, że na odwiedzających parafię św. Zygmunta czekają takie smakołyki jak ręcznie dekorowane domowe pierniczki, stroiki z żywej choinki pięknie dekorowane, ręcznie robione bałwanki, aniołki, krasnale, choinki, stroiki i wiele innych. Większość prac to rękodzieła.

Ks. Jacek Marciniec, proboszcz parafii św. Zygmunta w Częstochowie, uważa że warto organizować świąteczne kiermasze, bo jednoczą parafian.

– Celem takich spotkań jest przede wszystkim integracja, ludzie się jednoczą, a poza tym mamy szczytny cel – chcemy zorganizować wigilię dla samotnych, dlatego też dochód z tego kiermaszu na to przeznaczymy – zapowiedział proboszcz.

Jak mówi Michał Pers, koordynator sceny muzyczno-teatralnej „Zygmunt” przy parafii św. Zygmunta w Częstochowie, niedzielny kiermasz to nie tylko możliwość zakupu świątecznych przedmiotów.

– Kiermasz będzie połączony również z przedstawieniem kukiełkowym „Calineczka”, w trakcie którego będziemy zbierać datki na wspominaną już wigilię dla osób samotnych, która będzie miała miejsce w naszej parafii 22-go grudnia – powiedział Michał Pers.

Kiermasz świąteczny w parafii św. Zygmunta jest otwarty w godzinach od 9 do 19.

KG