Trwa nabór do służby w policji

Dla wielu z nas praca w służbach mundurowych, a w szczególności w policji, jest marzeniem z dzieciństwa. Niektórym te marzenia udaje się spełnić, innym brakuje odwagi czy konsekwencji, żeby tę służbę podjąć. Wychodząc naprzeciw niezdecydowanym, częstochowska policja postanowiła zorganizować specjalne dyżury pracowników zajmujących się rekrutacją. O zasadach przyjęć do policji mówi podkomisarz Marta Ladowska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:
– W celu umożliwienia uzyskania przez zainteresowanych służbą w Policji niezbędnych informacji oraz złożenia dokumentów aplikacyjnych, w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, w czerwcu br. w każdy czwartek od 7.30 do 18.00, a w pozostałe dni w tygodniu (oprócz weekendów) od 7.30 do 15.30 dyżur pełnić będą pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia. Takie działania są działaniami standardowymi, nabór do Policji prowadzimy przez cały rok.
Jak podkreślają funkcjonariusze, w codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ można spotkać się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu. Jednak satysfakcja z realizowanych zadań rekompensuje minusy służby.

ZD