Trwa odtwarzanie oznakowania poziomego

Od miesiąca w wielu miejscach miasta można spotkać firmy, które na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu realizują szereg działań, których celem jest polepszenie komunikacji miejskiej. Poza cząstkowymi remontami ulic czy czyszczeniem i malowaniem słupków sygnalizacji świetlnej trwa też odtwarzanie oznakowania poziomego. Odmalowywane są linie, oznakowanie skrzyżowań i przejścia dla pieszych. Proces został zainicjowany w połowie kwietnia i potrwa do połowy czerwca.

Oznakowanie poziome jak i inne oznakowania w Częstochowie nadal budzą wiele zastrzeżeń wśród kierowców.  – W  wielu miejscach w Częstochowie jest trudno się poruszać, bo wiele miejsc jest bardzo źle oznakowanych. Jest wiele niewidocznych linii, strzałek, a znaki w niektórych miejscach też są niewidoczne, bo wyblakłe – mówi jeden z instruktorów nauki jazdy.

Niestety wiele odtworzonych linii przejść dla pieszych jest odmalowana niedbale, co widać między innymi na styku ulicy Katedralnej i Piłsudskiego. Kierowcy stale zwracają też uwagę na problem niestosowania się kierujących do obowiązujących znaków. Tak jest między innymi na skrzyżowaniu ulic Katedralnej z Ogrodową. Niejasne oznakowanie na ogół wprowadza spory chaos w codziennej komunikacji i najlepiej jakby w ogóle go nie było – wskazują oburzeni kierowcy.

Realizacja Programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie budzi jak widać spore i nie zawsze przyjemne dla zmotoryzowanych emocje.

PNP

Tagged with