Trwa Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W całej Polsce ruszyła kolejna edycja corocznych działań pod nazwą Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Akcja przeprowadzania jest w dniach 18 – 24 lutego.

Jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

O szczegółach mówi Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

Jest to akcja organizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości od 2000 roku. Związana jest w przypadającym na 22 lutego Międzynarodowym Dniem Pomocy Ofiarom Przestępstw. W związku z tą akcją w prokuraturach okręgu częstochowskiego zostaną zorganizowane dyżury, w trakcie których prokuratorzy będą udzielali porad osobom pokrzywdzonym przestępstwem, dotyczących ich uprawnień procesowych.

Jedną z placówek, w których interesanci mogą zasięgnąć porad jest Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Każda osoba, która zgłosi się w tych dniach z prośbą o udzielenie porady w nurtującej kwestii otrzyma odpowiednią pomoc. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości – mówi oficer prasowy, Sabina Chyra-Giereś.

W ramach ubiegłorocznej akcji prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie oraz Prokuratur Rejonowych z okręgu częstochowskiego przyjęli w ramach pełnionych dyżurów 29 interesantów. Pamiętajmy, że to niepowtarzalna możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy w tym zakresie.

KF

foto źródło: KMP Częstochowa