Trwają Jasnogórskie Rekolekcje Różańcowe

W czwartek rozpoczęły się na Jasnej Górze jubileuszowe 50. Rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. W corocznym spotkaniu licznie uczestniczą członkowie wspólnoty z różnych zakątków Polski oraz zagranicy. W czwartkowym programie rekolekcji znalazły się: Msza św. z nauką oraz Katecheza w bazylice.

Tegoroczne rekolekcje tematycznie koncentrują się na duchowym przeżywaniu Eucharystii. Prowadzi je o. Zbigniew Ptak – Paulin z krakowskiej Skałki. W piątkowym i sobotnim programie Jasnogórskich Rekolekcji Różańcowych znajdują się jeszcze: Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich, Adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice, Nabożeństwo różańcowe w kaplicy Matki Bożej oraz Procesja różańcowa na błoniach jasnogórskich.

Rekolekcje zakończą się w sobotę 6 października.

Jasnogórska Rodzina Różańcowa jest kontynuacją dawnego Bractwa Różańcowego, które istniało na Jasnej Górze od 1610 roku. Powstała w 1967 r. staraniem o. Bronisława Matyszczyka jako odpowiedź na apel Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, o jak najpowszechniejsze odmawianie w Polsce różańca.

PNP