Turniej szachowy w Górnośląskim Funduszu

Fundusz Górnośląski zorganizował w Częstochowie turniej szachowy dla dzieci. Wzięło w nim udział 20 dzieci, które od kilku lat grają i odnoszą sukcesy w ty m sporcie.

Turniej jest organizowany po to, aby zaproponować dzieciom ciekawą formę spędzania czasu wolnego.

Turniej po to, by trochę odciągnąć dzieci od komputerów, żeby zainteresować ich czymś innym, czymś, co rozwija.- mówi organizator turnieju, Monika Fajer, kierownik Punktu Informacyjnego Funduszu Górnośląskiego w Częstochowie.

Turniej otworzył wiceprezes Funduszu Górnośląskiego Marcin Wilk z Moniką Fajer. Czym zajmuje się Fundusz Górnośląski oraz dlaczego organizuje turnieje Szachowe mówi Marcin Wilk:

Fundusz Górnośląski jest od ponad dwudziestu lat wpisana na trwałe z lokalnym, śląskim biznesem. Jesteśmy partnerami finansowymi dla każdego przedsiębiorcy, który planuje lub realizuje przedsięwzięcia inwestycyjne, polegające na budowie, czy rozbudowie obiektów. Pomagamy także w zakupie środków trwałych. Turnieje szachowe organizujemy dlatego, bo w biznesie i grze potrzebne są podobne cechy. Dobry gracz musi być strategiem, musi być znakomitym rozgrywającym, dla którego ważna jest taktyka, spokój i opanowanie i myślenie o konsekwencjach podejmowanych przez siebie decyzji – mówił Marcin Wilk.

Turniej wygrał Bruno Błaszczeć, drugie miejsce zajęła Hanna Abratańska, trzecie Dorian Staniek, a czwarte Antoni Ryplewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody, a zwycięzcy pamiątkowe puchary.