Tysiące kibiców na Jasnej Górze

Do Jasnogórskiego Sanktuarium przybyli 5 stycznia kibice z całej Polski. Wszystko za sprawą 11. Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców obchodzonej pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”.

Wiele kibiców z odległych zakątków naszego kraju przybywa do Matki Boskiej Częstochowskiej nawet kilka razy do roku. Znaleźli się również i tacy, którzy z Częstochowy pochodzą.

O godzinie 12.00 w Kapicy Matki Bożej uroczystą Mszę św. odprawił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Podczas homilii ks. Jarosław Wąsowicz przywołał dwie ważne postaci historii naszego narodu – rotmistrza Witolda Pileckiego i błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę.

Pielgrzymka kibiców była okazją do spotkania z można powiedzieć „żywą historią”. Jednym z honorowych gości był kapitan Armii Krajowej Warszawa Wschód, Jerzy Nowicki.

Po Mszy św. zaplanowane spotkanie z Zofią Pilecką nie odbyło się. Odbyły się natomiast zaplanowane spotkania z dyrektorami dwóch muzeów: Jackiem Pawłowiczem – dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie i Karolem Nawrockim, dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Podczas spotkania zaprezentowano także akcję „Czyścimy czyściec z Maryją i o. Pio”. Pielgrzymkę zakończył Marsz Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki pod pomnik w Alei Sienkiewicza.

KF