Uczniowie SPSK wystąpili dla babć i dziadków

10_jaselka_spsk_

Uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Zawodowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Antoniego z Padwy przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie wystąpili dla babć i dziadków. Wszystko z okazji ich święta.

Jasełkowe przedstawienia dla dziadków to już wieloletnia tradycja. – Jest to nasza wielka radość, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy gościć dziadziusiów, możemy gościć babcie. Jest to wielkie spotkanie również dlatego, że „instytucja” dziadka i „instytucja” babci to jet bardzo wielki dar, który wiąże się z mądrością. Starszy człowiek jest mądry, bo ma doświadczenie. I kiedy tulimy się do tej mądrości, to możemy mieć właśnie ten dar – dar mądrości, który wiąże się z doświadczeniem życiowym i z dobrymi wyborami – mówi prezes SPSK Violetta Błasiak.

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe skupiało się bardziej na gestach niż na słowach. – Tym razem zmieniliśmy formę – nie używamy tak wielu słów, bazujemy na tańcu, na geście, również na technologiach informatycznych (…). I młodsi, i starsi uczniowie występują w jasełkach. Dzięki tak dużej rozpiętości wiekowej starsze dzieciaki pilnują młodszych uczniów, można wprowadzić dużo scen zbiorowych – taniec zwierzątek, taniec aniołków, co daje bardzo dużą radość zarówno dzieciakom, jak i publiczności – zaznacza nauczycielka Aneta Królikowska.

Jasełka obejrzeli, a także wspólnie kolędowali dziadkowie uczniów SPSK, a także seniorzy z Klubu Seniora Caritas.

KK