Ugodził nożem sąsiada, groził, znęcał się nad matką – trafił do aresztu

Policjanci z komisariatu III zatrzymali 44-latka, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Dramat trwał od listopada 2017 r. Mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał matkę, był agresywny, a nawet groził jej. Jak ustalili śledczy, sprawca ugodził nożem sąsiada, a swojemu kuzynowi groził pozbawieniem życia. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Kilka dni temu oficer dyżurny z komisariatu III w Częstochowie otrzymał zgłoszenie interwencji. Jak ustalili policjanci, 44-latek kilkukrotnie dobijał się do domu swojej matki, która zamieszkiwała wspólnie ze swoim bratankiem. Pod ich adresem mężczyzna wypowiadał groźby karalne. Na hałasy zareagowali sąsiedzi, którzy próbowali uspokoić agresora. Jeden z nich został ugodzony nożem w szyję. Na szczęście rana nie okazała się poważna. Agresywny mężczyzna został zatrzymany. W toku wykonywanych czynności okazało się, że od listopada 2017 roku poprzez wszczynanie awantur, ubliżanie i wyzywanie znęcał się nad matką, natomiast swojemu kuzynowi groził pozbawieniem życia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu przez prokuratora zarzutów znęcania, gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

źródło: KMP w Częstochowie