Ulica Korfantego wreszcie oddana

Po 14 miesiącach intensywnych prac budowlanych do użytku wreszcie oddana została nowa ul. Korfantego w Częstochowie. Infrastruktura drogowa na odcinku 2,5 km od Ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników została poddana gruntownej przebudowie.

Inwestycja zawarta została w ramach programu „Lepsza komunikacja w Częstochowie” i ma być istotna głównie ze względu na tereny inwestycyjne.

– To jeden z tych punktów na mapie miasta, gdzie intensywnie inwestują przedsiębiorcy. Droga wzdłuż ul. Korfantego ma pomóc w obsłudze tych terenów – mówił rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, Maciej Hasik.

Dużo pracy z pewnością będą mieć technicy, którzy na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej, Rydza-Śmigłego i Równoległej zamontują sygnalizację świetlną. Wszystko za sprawą porozumienia z prywatnym inwestorem, którego działalność może spowodować wzmożony ruch na tym odcinku.

– Nowa sygnalizacja będzie zsynchronizowana z sąsiednimi, dodatkowo zewnętrzny inwestor zobowiązał się także do wymiany nawierzchni na ul. Rydza-Śmigłego. Prace te mają zakończyć się pod koniec listopada – dodał rzecznik MZDiT.

Ponadto na pięciu skrzyżowaniach w Częstochowie trwa instalacja liczników odliczających czas zmiany świateł. Kolejno na: Dekabrystów-Armii Krajowej, Dekabrystów-Legionów, Faradaya-Legionów, wlot z ul Krakowskiej na ul. Wojska Polskiego oraz skrzyżowanie ulic Wolności-Orzechowskiego.

BNO