Ulice Artyleryjska i Kościelna na Stradomiu zostaną przebudowane

 

Ruszył przetarg na rozbudowę ulic Artyleryjskiej i Kościelnej w dzielnicy Stradom, które już od dłuższego czasu wymagają przebudowy.

Prace remontowe obejmą odcinek od ul. Matejki do przedłużenia ul. Jagiellońskiej do ul. Kościelnej. O zakresie prac mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu:

W szerokości sześciu metrów będzie nowa jezdnia, chodniki po obydwu stronach ul. Artyleryjskiej i po jednej ze stron ul. Kościelnej. Przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a do obowiązków inwestora będzie również należało to, aby, przebudować część przełączy związanych z kanalizacją sanitarną, tak aby wszystko stanowiło spójną całość. Prace rozpoczną się po tym, jak zostanie wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca i zostanie podpisana umowa.

Prace remontowe rozpoczną się w tym roku, a ich zakończenie jest przewidywane na koniec sierpnia 2020 roku. Maciej Hasik mówi również o dodatkowych działaniach w ramach tej inwestycji:

Zostaną zmodernizowane skrzyżowania z drogami poprzecznymi przylegającymi do ul. Artyleryjskiej i Kościelnej. Uspokoi to charakter tej ulicy oraz poprawi komfort i bezpieczeństwo podróżowania w tym układzie komunikacyjnym na Stradomiu — podkreśla Maciej Hasik.

Termin składania ofert przetargowych upływa 8 maja.

AK