Uratowano ciężarną kobietę

Dzielnicowy z Komisariatu IV Policji w Częstochowie oraz pracownicy MOPS uratowali ciężarną kobietę.

O trudnej sytuacji mieszkanki Częstochowy został poinformowany komisariat policji. Kobieta znajdowała się w trudnej sytuacji i bez odpowiedniej pomocy mogło dojść do tragedii.

– Dzielnicowy przy współpracy z pracownikami MOPS w Częstochowie pozyskał informację, że w nieogrzewanym budynku przy ul. Targowej ma znajdować się kobieta, która jest w ciąży – mówi asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Dzielnicowy z drugim policjantem podjęli interwencję, podczas której w jednym z mieszkań znaleźli wyziębioną 35-latkę, będącą w 8. miesiącu ciąży. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które przewiozło kobietę do szpitala. Tam, decyzją lekarza, została przyjęta na oddział i pozostanie tam do czasu porodu – podsumowuje Kaczyńska.

Zima jest najcięższym okresem roku dla osób bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Nie bądźmy obojętni na trudny los innych. Informacja do Straży Miejskiej, Policji, czy MOPS o osobach bezdomnych, mieszkających w pustostanach lub w nieogrzewanych mieszkaniach, może uratować tym osobom życie.

MSI