Uroczystość w Zespole Szkół im. Kazimierza Pułaskiego

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie we wtorek 4 kwietnia miał swoje święto. Odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursów, które odbyły się podczas dni otwartych szkoły. W tym roku odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy i Sprawności Wojskowej „Stań w szranki z Pułaskim”. Obejmuje nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale też sprawność fizyczną i umiejętność udzielania pierwszej pomocy i umiejętności strzeleckie na symulatorze. Skierowany jest do uczniów zainteresowanych karierą w służbach mundurowych. W tegorocznej edycji udział wzięło sześć drużyn, każda liczyła 4 uczestników. Poza tym odbyły się także konkursy historyczne: o Kazimierzu Pułaskim, „Początki państwa Piastów”, a także „Śladami wielkich matematyków”.

Rozstrzygnięcie konkursów to nie jedyna uroczystość: dyrektor Zespołu Szkół im. Kazimierza Pułaskiego, Tomasz Dobosz, podpisał umowę o współpracy z przedstawicielem TRW. Podpisanie umowy o współpracy z TRW w Częstochowie zapewni możliwości realizowania praktyk zawodowych przez naszych uczniów.

Pierwsze miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy i Sprawności Wojskowej „Stań w szranki z Pułaskim” zajęło Gimnazjum im. Staszica w Pankach. W Powiatowym Konkursie Historycznym, poświęconym patronowi szkoły, I miejsce zajęła Olga Arkabus z Gimnazjum nr 16 w Częstochowie, a w konkursie „Początki Państwa Polskiego” zwyciężyła Magdalena Tyras z Zespołu Szkół w Mstowie.

AD