Uroczystość w Zespole Szkół Technicznych

ZST 3

W środę 30 września odbyła się uroczystość 55-lecia powstania Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie oraz nadania imienia Jana Pawła II dla Technikum nr 12 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 10. Jubileusz rozpoczął się od Mszy świętej o godzinie 10:00 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, po której na terenie szkoły odsłonięto tablice poświęcone patronowi i przekazano nowy sztandar. Tablice i sztandar poświęcił ks. bp Antoni Długosz.

– Budujemy szkołę wokół wartości patriotycznych, właściwego wychowania obywatelskiego, oczywiście z nastawieniem, że jest to szkoła zawodowa, techniczna. Od kiedy zostałem dyrektorem chciałem, aby szkoła miała patrona, ponieważ młody człowiek potrzebuje wzorców. Staram się, jako nauczyciel historii, działać na gruncie postaci historycznych związanych z miastem, ale ustaliliśmy, że Jan Paweł II jest tak charyzmatyczną postacią, a przy okazji mocno związaną z  Częstochową, że nie warto się zastanawiać – mówi Rafał Piotrowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

W ramach części artystycznej wystąpili uczniowie szkoły, Jasnogórska Orkiestra Dęta oraz odczytano list Jakuba Błaszczykowskiego, który był uczniem Zespołu Szkół Technicznych.

ZST 1

ZST 2

ZST 4

ZST 5

Zdjęcia: Anna Łach