Uroda – wakacyjny poradnik

Dominika

Lato to czas, kiedy chowamy głęboko do szafy ciężkie buty, kurtki i płaszcze, a zastępujemy je zwiewnymi sukienkami i sandałami. Co za tym idzie, chcemy wyglądać pięknie. Wakacje to również czas wyjazdów i wypoczynku. Po wielu miesiącach spędzonych w pracy, szukamy sposobu na odświeżenie wyglądu przed wyjazdem. Porad, jak tego dokonać, udzieliła nam Dominika Styrczewska, kosmetyczka z jednego z częstochowskich salonów urody.

Przez cały rok dbamy o ręce, które są naszą wizytówką. W lecie w szczególny sposób należy także zadbać o stopy. Zabiegi nawilżające na dłonie i stopy, oraz manicure i pedicure są najczęściej wykonywanymi usługami kosmetycznymi, podczas wakacji. Nadal modne są trwałe formy, jak tipsy żelowe, czy manicure hybrydowy. Osoby, które lubią częste zmiany, mogą zdecydować się na tradycyjny lakier do paznokci. Jeśli chodzi o kolory, to w tym sezonie dominują ostre neony oraz pastele i klasyczne, naturalne beże.

A co zrobić, żeby pięknie wyglądać w stroju kąpielowym?

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/cialo.mp3]

Należy pamiętać, że w okresie wakacyjnym nie zaleca się zabiegów kwasami owocowymi. Po tego typu upiększaniu nie wolno narażać skóry działanie słońca nawet przez kilka dni, co w lecie bywa niemożliwe.

Nadal popularnością cieszą się wczasy last minute, które rezerwuje się na kilka dni przed wyjazdem. W jaki sposób możemy poprawić wygląd, jeśli do wyjazdu pozostał nam zaledwie tydzień?

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/banka.mp3]

Dbanie o dłonie, stopy i całe ciało jest bardzo ważne, jednak w gorące dni, nie należy zapominać o włosach. Polecanymi w okresie wakacyjnym zabiegami rewitalizującymi są sauna regenerująca i botoks:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/wlosy.mp3]

Po takiej dawce zabiegów na pewno będziemy gotowe do wyjazdu. Na wakacjach najwięcej czasu chcemy spędzić na świeżym powietrzu, zwiedzając i wypoczywając. Jak zaoszczędzić czas, na codziennym makijażu? Dominika poleciła przedłużanie i zagęszczenie rzęs, które spowoduje, że na urlop nie  trzeba będzie zabierać tuszu. Poza tym w kosmetyczce nie powinno zabraknąć kremu z filtrem. Naturalny wygląd jest teraz na topie, zatem wystarczy krem z drobinkami, błyszczyk i już mamy pewność, że  będziemy pięknie wyglądać na zdjęciach z wakacji. Możemy również zdecydować się na makijaż permanentny. Jest on wykonywany nowoczesnymi technikami i wygląda bardzo naturalnie:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/makijaz.mp3]

Wiemy już dokładnie, co zrobić, żeby podczas wakacji wyglądać rewelacyjnie. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy wyjeżdżają na urlopy. Masaże twarzy, ciała, zabiegi relaksacyjne, to świetne sposoby, by chociaż na kilka chwil oderwać się od codzienności:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/sposoby.mp3]

Sylwia Hreczańska