Usługi asystenckie dla seniorów

Rozprzestrzeniający się w naszym kraju koronawirus stanowi zagrożenie dla całego społeczeństwa. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się zwłaszcza osoby w podeszłym wieku. W celu ograniczenia do niezbędnego minimum kontaktów bezpośrednich tych osób z otoczeniem, wiele organizacji społecznych wprowadziło działania mające wesprzeć seniorów. O działaniach podjętych przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Częstochowie mówi jego prezes, Grzegorz Kołek:
– Chcemy ograniczyć rozwijanie się epidemii. Seniorzy są wystraszeni. Dlatego oferujemy taką pomoc, że będziemy dowozić żywność, że będziemy robić zakupy, będziemy chodzić do aptek. Po prostu nasze asystentki będą to robiły za seniorów, bo stanowią oni dużą grupę ryzyka. Te osoby nie powinny wychodzić z domu. Na dzień dzisiejszy pomagamy ok. 35 takim osobom.
Organizatorzy działań apelują do wszystkich, którzy w swoim otoczeniu widzą samotne starsze osoby potrzebujące pomocy o kontakt telefoniczny z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronach internetowych organizacji. kontakt również na poniższym plakacie.

ZD