Utrudnienia drogowe w Częstochowie

O budowie węzłów przesiadkowych pisaliśmy wielokrotnie na łamach naszego portalu. Prace prowadzone są w wielu miejscach jednocześnie. O najbardziej newralgicznych punktach, w których występują utrudnienia, informuje rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie, Maciej Hasik:

– Ulica Piłsudskiego została zamknięta dla ruchu do odwołania, od ulicy Katedralnej do Piotrkowskiej. Stało się tak ze względu na ciężki sprzęt, który wszedł w ulicę. Aktualna zostaje organizacja ruchu, która funkcjonuje na Stradomiu i na Rakowie. Na Rakowie zmianom uległy ustawienia przystanków i układ drogowy. Na Stradomiu występuje zwężenie do jednego pasa ruchu w obu kierunkach, w ciągu ulicy Puławskiego na wysokości budynku dworca.

Najwięcej problemów mają kierowcy i mieszkańcy poruszający się właśnie w okolicach ulicy Piłsudskiego.

– Planując podróż z Dworca Głównego PKP Częstochowa, dojedźmy do niego od Alei Wolności, ponieważ dojazd od ulicy Piłsudskiego na razie nie będzie możliwy. Na ulicy Piłsudskiego nie mamy też przystanków autobusowych, które wcześniej były tam zlokalizowane. Zostały przeniesione w okolice katedry. Wcześniej także zostały skrócone linie podmiejskie MPK, które obecnie dojeżdżają do estakady – dodaje Maciej Hasik.

Wszystkie osoby, które poruszają się po terenach budowy, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności. Jak podaje rzecznik, prace mają potrwać do połowy 2020 roku.

BNO