Uwaga kierowcy – ślisko na drogach!

Choć mrozy zelżały, na drogach naszego miasta może w najbliższym czasie powstawać niebezpieczne zjawisko dla kierowców, jakim jest gołoledź. Wszystko przez marznące opady deszczu ze śniegiem.

W najbliższych dniach temperatury nocą będą spadać poniżej 0 stopni Celsjusza, powodując zamarzanie topniejącego w ciągu dnia śniegu. O sytuacji pogodowej, mówi synoptyk dyżurny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Józef Warmus:

Jeśli chodzi o dzisiejszy dzień to częstochowianie zobaczą jeszcze deszcz. Wzrost temperatury wystąpi do około plus dwóch stopni. W nocy przewidywany jest lekki mróz do minus dwóch stopni, może się również pojawić opad śniegu. We wtorek ciągłe opady śniegu przy temperaturze maksymalnej plus jeden, plus dwa stopnie. W sobotę natomiast nawet do plus pięciu i opady deszczu. Jeśli chodzi o temperatury nocne to niewielki mróz w tym okresie się utrzyma. Liczymy się z zamarzaniem mokrej powierzchni po opadach, w związku z tym będzie bardzo ślisko.

Przy aktualnej pogodzie nie sposób było nie zapytać częstochowskich kierowców o tym, co sądzą o stanie dróg naszego miasta. I tutaj zdania są podzielone. Jedni nie mają zastrzeżeń, inni mówi otwarcie, że przynajmniej na części częstochowskich dróg jest „po prostu lipa”. Mieszkańcy zwracają uwagę, że przy obecnej pogodzie jeżdżą znacznie wolniej.

Apelujemy o ostrożność, zwłaszcza podczas jazdy wieczorami i nocą.

KF