„VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”

Rusza akcja „VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”, której celem jest duchowe i materialne wsparcie kombatantów.

Akcja „Paczka dla Bohatera” to działająca już od 7 lat inicjatywa społeczna, w której biorą udział wolontariusze z całej Polski. Działania polegają na zbiórce artykułów spożywczych i chemicznych dla kombatantów i weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego.

W akcji Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” udział biorą: Związek Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Sybiraków, Związek Powstańców Warszawskich i inne organizacje kombatanckie. W rozwożeniu paczek pomagają różnorakie służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze czy grupy rekonstrukcyjne.

Dotychczas przeprowadzono sześć edycji z okazji Świąt Bożego Narodzenia i jedną z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

W dniach 16-17 grudnia w polskich mundurach, wspólnie z przyjaciółmi paczki zostaną rozwiezione do naszych Bohaterów. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi. Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej inicjatywy – informuje prezes Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” Tomasz Sawicki.
Najbardziej potrzebne są produkty z długim terminem przydatności np: herbata, kawa, słodkości, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe,cukier, olej , syropy, witaminy,kasza, ryż, bakalie, gotowe posiłki, soki, makarony, suche wędliny, sery.

Artykuły chemiczne i do higieny np: kremy, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasta do zębów, środki czystości, koce, prześcieradła, ręczniki etc.

Artykuły możecie też przesyłać Państwo pocztą na adresy wyznaczonych koordynatorów.
Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów, które dołączymy do paczek. Mile widziane własnoręcznie wykonane przez dzieci.

CZĘSTOCHOWA
Beata Kulczyńska
tel 730 122 813
email: beata.kulczynska@gmail.com.

Nowszy Post