W bibliotece nie ma nudy

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Z takiego założenia wyszli pracownicy Filii nr 2 Biblioteki Publicznej przy ul. Orlik-Rückemanna, organizując dla dzieci kreatywne zajęcia „W bibliotece nie ma nudy”. Co takiego dzieje się w trakcie zajęć wyjaśnia kierownik placówki, Grażyna Olaszewska:
– Jak co roku nasza filia oferuje dzieciakom różnego rodzaju zajęcia, przede wszystkim plastyczne. Są to zajęcia w miarę proste, a ich tematyka przeróżna. Robiliśmy już biżuterię, torby ze starych koszulek, w tej chwili zaczynamy malowanie na koszulkach. To są już cykliczne zajęcia, wdrażamy dzieciaki w technikę, jak można sobie za pomocą farb czy mazaków ozdobić koszulkę. Mamy stałą grupę bywalców, ale przychodzą do nas też dzieci z całego miasta. W przyszłym tygodniu mamy trochę przerwy, ale od drugiego tygodnia sierpnia zaczynamy szycie maskotek i przytulanek. W wakacje na zajęcia zapraszamy dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, od 12.00 do 14.00.
W zajęciach uczestniczyła grupa dzieci, które mimo słonecznej pogody postanowiły spędzić wolny czas na warsztatach w bibliotece. Z oferty biblioteki skorzystali również podopieczni Częstochowskiego Centrum dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, dla których udział w kreatywnych zajęciach jest znakomitą formą terapii.

ZD