„W Blasku Krzyża z Ojcem Pio” na Przeprośnej Górce

Niedzielne popołudnie (29.09) na Przeprośnej Górce w Siedlcu koło Częstochowy upłynęło mieszkańcom pod znakiem dobrej zabawy i duchowych doznań.

A to za sprawą pikniku rodzinnego „W Blasku Krzyża z Ojcem Pio”, który został zorganizowany przez członków Instytutu Zakonnego Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego. Nie tylko dla parafian, ale również dla nich jest to miejsce szczególne. Mówi o. Ludwik Maria od Krzyża, rektor Sanktuarium Św. Ojca Pio:

– Ludzie, którzy to organizują są związani z Apostołami Jezusa Ukrzyżowanego. To jest ich idea. Jako droga formacyjna raz do roku jeździmy po naszym kraju, prowadząc rekolekcje szczególnie dla rodzin. Oni już dwa lata temu mieli pomysł, żeby te rekolekcje organizować na Przeprośnej Górce. Ale niestety nie mamy warunków do ich zorganizowania tutaj.

Stąd wziął się pomysł na zorganizowanie pikniku rodzinnego, podczas którego odbyła się kwesta na rozbudowę Sanktuarium Św. Ojca Pio. Dla licznie przybyłych uczestników pikniku zostały przewidziane atrakcje, które umiliły im spędzony w sanktuarium czas. Dzieci mogły skorzystać ze strefy artystycznej oraz strefy zabaw. Dla łasuchów zostało przewidziane miejsce, w którym można było zjeść grillowane kiełbaski, domowe ciasta oraz lody. Jednak nie tylko dla ciała, ale również dla ducha – przygotowano strefę o. Pio oraz konkurs biblijny, podczas którego każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę biblijną:

– Są to bardzo proste pytania. Chodzi też o to, że ludzie, którzy uczestniczą w pikniku, mają swój wkład — kupują cegiełkę, a potem będą losowane nagrody. Pytania konkursowe są proste i każdy chrześcijanin większość odpowiedzi na te pytania powinien znać. To jest również okazja do zachęcenia ludzi, do czytania Pisma Świętego. Bardzo ważne jest w życiu chrześcijańskim słuchanie Słowa Bożego.

Pieczę medialną podczas pikniku rodzinnego „W Blasku Krzyża z Ojcem Pio” sprawowało Radio Fiat.

AK