W Częstochowie trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

fot. Ministerstwo Edukacji Narodowej

W Częstochowie trwa rekrutacja do szkół średnich. Z powodu pandemii koronawirusa rozpoczęła się ona nie, jak przewidywał harmonogram, 11 maja, a dopiero w poniedziałek 15 czerwca. Uczniowie mieli czas do piątku 10 lipca, by zalogować się w systemie i złożyć wniosek o przyjęcie do wybranej szkoły i klasy.

Obecnie trwa etap uzupełniania wniosków o zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Więcej na ten temat mówi Ewa Jeziak z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

– W rekrutacji do szkół ponadpodstawowych trwa obecnie etap uzupełniania wniosków o zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Kandydaci mogą również dokonać zmiany szkół, do których kandydują. Etap ten potrwa do 4 sierpnia do godz. 15.00. Następnie do 11 sierpnia komisje rekrutacyjne w szkołach podstawowych będą rozpatrywały i weryfikowały wnioski złożone przez kandydatów – informuje Jeziak.

Ewa Jeziak podaje również statystyki, dotyczące liczby zarejestrowanych kandydatów oraz ogółem dostępnych miejsc.

– W Częstochowie, jak co roku, rekrutacja odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Częstochowskie szkoły udostępniają ogółem 3716 wolnych miejsc. Na chwilę obecną w systemie rekrutacyjnym zarejestrowanych zostało 2960 kandydatów.

12 sierpnia poszczególne szkoły ogłoszą listy zakwalifikowanych osób. Od 13 do 18 sierpnia uczniowie będą potwierdzać swoją chęć uczęszczania do wybranej placówki. 19 sierpnia szkoły podadzą ostateczne listy przyjętych. Co ważne, w tym roku nie będzie rekrutacji uzupełniającej – 20 sierpnia na stronie Kuratorium Oświaty zostaną za to opublikowane informacje o wolnych miejscach w szkołach ponadpodstawowych.

MSI