W niedzielę Raków zagra w Opolu

W ostatnim w tym roku meczu ligowym 21. serii spotkań piłkarskiej I Fortuna Ligi Raków Częstochowa zagra na wyjeździe z Odrą Opole.

Już wcześniej stało się jasne, że podopieczni Marka Papszuna przerwę zimową spędzą na fotelu lidera. Raków pewnym krokiem zmierza do piłkarskiej elity. Czerwono-niebiescy doznali tylko jednej porażki i mają aż osiem punktów przewagi nad drugą Sandecją Nowy Sącz. Poprzednio w najwyższej klasie rozgrywkowej częstochowianie występowali w sezonie 1997/98. Za plecami lidera jest znacznie ciaśniej. Sandecję i czwartą Stal Mielec dzielą trzy punkty, a między nimi jest jeszcze mający aspiracje gry w ekstraklasie Łódzki Klub Sportowy.

Najbliższy rywal Rakowa – Odra – jest w tym sezonie ligowym przeciętniakiem. W trzech ostatnich spotkaniach podopieczni trenera Mariusza Rumaka odnieśli porażki. Jedna z nich, wyjazdowa z Łódzkim Klubem Sportowym, była dość dotkliwa, bo Odra uległa łodzianom aż 1-5. Odra po 19. seriach spotkań zajmuje z dorobkiem 23 punktów 12. lokatę w tabeli Fortuna I Ligi. O tym jednak, że z Odrą gra się trudno, nikogo w Częstochowie nie trzeba przekonywać. Przypomnijmy, że w aktualnym sezonie, w spotkaniu rozegranym przy Limanowskiego, Raków wygrał 1–0. Jedynego gola w 89. minucie spotkania zdobył Miłosz Szczepański.

Początek spotkania Odra Opole-Raków Częstochowa już w niedzielę, 2 grudnia o godz. 12. 45 na Stadionie Miejskim w Opolu. Sędzią niedzielnego meczu będzie Tomasz Wajda z Żywca.

PNP