W niedzielę Raków zagra z Garbarnią Kraków

W najbliższą niedzielę 9 września piłkarze częstochowskiego Rakowa zagrają swoje kolejne spotkanie ligowe. W 9. kolejce rywalem podopiecznych Marka Papszuna będzie beniaminek i aktualnie ostatni zespół w tabeli Fortuny I ligi – Garbarnia Kraków. Po serii 5 zwycięstw z rzędu piłkarze z Częstochowy będą chcieli zapewne sięgnąć po kolejne cenne trzy punkty. Kolejne zwycięstwo przed tygodniem nad zespołem Stomilu Olsztyn 2-0 dodało czerwono – niebieskim jeszcze większej pewności siebie, aczkolwiek sztab szkoleniowy Rakowa i piłkarze zdają sobie sprawę z tego, że mecz z ostatnią drużyną w tabeli nie będzie łatwy.

Garbarnia w ostatniej kolejce uległa Wigrom Suwałki 1–2. Przeciwko beniaminkowi spod Wawelu Wigry od razu zagrały wysokim pressingiem. Taktyka się opłaciła już po 9 minutach. Do błędu, i to koszmarnego, został zmuszony najbardziej doświadczony wśród gości, 38-letni Marcin Cabaj. Bramkarz Garbarni za długo zwlekał z wybiciem w pole piłki, zagranej od swojego obrońcy. W efekcie podał ją czyhającemu przy lewej linii pola karnego Martinowi Adamcowi. Słowacki pomocnik Wigier kopnął piłkę do siatki i cieszył się ze swojego czwartego już w tym sezonie trafienia. Garbarnia, w której zadebiutował świeżo pozyskany z GKS Tychy Damian Nieśmiałowski, nie chciała być dłużna. Znajdujący się w bardzo dobrej sytuacji Dawid Nowak kropnął prosto w Damiana Węglarza, a młody Szymon Kobusiński huknął z dystansu minimalnie nad poprzeczką. W polu karnym Wigier jak długi padł Filip Wójcik, ale zamiast karnego doczekał się żółtej kartki za symulowanie. W 54. minucie Wigry podwyższyły na 2–0. Piłkarzom spod Wawelu udało się zdobyć kontaktową bramkę w 71. minucie. Krakowianie zaciekle dążyli do choćby remisu. Potężny strzał z daleka oddal Arkadiusz Garzeł, ale Damian Węglarz był na posterunku. Dobrą okazję do wyrównania miał Patryk Serafin. – Zabrakło nam czasu i cierpliwości – narzekał Mirosław Hajdo. Do dalekiego Krakowa musimy wracać ze spuszczonymi głowami.

Raków po 8. kolejkach zajmuje fotel lidera w tabeli Fortuny I ligi, wyprzedzając o 4 punkty drugą Bytovię Bytów. Początek meczu Garbarnia Kraków – Raków Częstochowa już w niedzielę o godz. 12. 30 na Stadionie Wisły Kraków.